email_small.png astroenio555@gmail.com
skype.png sloboda801
unnamed.pngsmall_favicon.png

+380993812107

1365786140_facebook.png   1365786174_youtube.png instagram_round.png    

 

Традиции Земель Украины

Рідновірські секти — проблема, що заважає язичницькому відновленню

01_TOr_MLel.jpgТисячі років кожен етнос мав свій природний світогляд — язичництво (загальна назва для релігій, витворених у межах свого роду чи народу). Та у 4 ст. нової ери стався один з переломних моментів у світовій історії — Близьким Сходом та Европою почала ширитися нова релігія, витісняючи локальні народні вірування. Процес розтягнувся у часі, проте у віддалених місцевостях історія язичництва не переривалася. Починаючи з епохи Відродження, зацікавлення стародавнім минулим зростає, а з 18-19 століть — перетворюється у самостійний соціально-релігійний рух. У якихось частинах Европи цей процес був більш динамічним, у інших — більш повільним. В середині 19 століття відновлення рідної віри торкнулося і земель сучасної України. Наприклад, першими, хто зробив крок у напрямку язичництва, була Руська Трійця - Шашкевич, Головацький, Вагилевич (в Галичині, Підкарпатті), їхні починання продовжили різні письменники, як от Леся Українка, І. Франко, що писали твори не просто не християнського змісту, а й єретичного, антихристиянського чи навіть з ознаками віри давніх предків. 

Холотеїзм як філософська основа слов'янського світогляду

K4mlQu3B3Ro.jpgНа тему світогляду предків я вже писав неодноразово. За роки погляди на дещо змінилися, тому багато попередніх напрацювань потребують зміни. Але і на багато що погляди ще більше устійнилися, знайшли підтвердження в писемних та неписемних пам'ятках минулого. Разом з групою зацікавлених людей, кожен з яких має той чи інший рівень ознайомлення з проблематикою, свої погляди щодо як минулого, так і майбутнього віри предків, після тривалої праці синтезували філософські основи слов'янського світогляду, намагаючись дати їм якомога лаконічніші визначення (дефініції). 

Галицькі Різдва

47114626111255.jpgВіншую вас в Коляді,

Проживайте в гаразді,

Без клопоту, без біди,

Аж до другої Коляди!

«Дідух до хати – біда із хати»

гуцулы.jpgСовременная Украина возвращается к своим историческим истокам и традициям. Так, в западных регионах Украины (да уже и не только) широко отмечается праздник святого Николая (19.12), а у славян, это Велес. Считается, что с 19.12 и по 19.01 открыт Портал Велеса, а это значит, что пришло время тайн и загадок, мистики.

Р.С. На фото празднование Дідуха на гуцульщіне